0

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون)

دسته بندی ها : نرم افزار سه بعدی, 3 بعدی موبایل 9 دسامبر 2020 3dthings 580 بازدید

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون)

 

اسکن سه بعدی برای موبایل

امروزه راه حل های زیادی برای اسکن سه بعدی قطعه شما وجود دارد ، از دستگاه های قابل حمل گرفته تا دستگاه های بزرگتر برای اسکن سه بعدی اشیا بزرگ.با این حال ، خرید چنین دستگاهی می تواند بسیار پرهزینه باشد و استفاده از آن ممکن است به دلیل کمبود دانش فنی خاص پیچیده باشد. به همین دلیل است که برخی از  شرکت ها، راه حل  اسکن 3 بعدی با موبایل را توسعه داده اند.

برنامه های اسکنر سه بعدی به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر کارا بودن ، به راحتی در دسترس و در واقع همیشه در دسترس هستند:

تلفن های ما بیش از هر زمان دیگری در زندگی روزمره ما حضور دارند.

اما برنامه های مختلف اسکنر سه بعدی چگونه کار می کنند؟ کدام راه حل را انتخاب کنید؟ ما لیستی از بهترین برنامه های اسکن سه بعدی موجود برای iOS و Android را ، آماده کرده ایم.

 Bellus3D

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 2

Bellus3D طیف وسیعی از ویژگی های اسکنر سه بعدی را توسعه داده است ، از جمله FaceApp ، که به کاربران امکان می دهد چهره خود را مستقیم از تلفن خود اسکن کنند. این برنامه فقط درآیفون ایکس موجود است زیرا براساس ویژگی FaceID ساخته شده است. این برنامه قابلیت ایجاد یک مدل سه بعدی بسیار دقیق از صورت را فقط در چند ثانیه دارد.

شما می توانید به اسکن سه بعدی خود رنگ دهید ! آن را بزک کنید ودر اینترنت به اشتراک بگذارید! ،یا به اطراف منتقل کنید تا واقعی ترین رندر ممکن را بدست آورید. این برنامه به شما امکان می دهد اسکن سه بعدی را به عنوان یک فایل سازگار با چاپگر سه بعدی خود (.OBJ) بارگیری کنید ، یک سوغاتی چاپ سه بعدی زیبا به کسی که دوستش دارید!

برنامه اسکن سه بعدی Canvas

Canvas توسط یک شرکت آمریکایی به نام Occipital ساخته شده است که با سخت افزار و نرم افزارهای خود در حوزه اسکن سه بعدی نامی دست و پا کرده است.این اپلیکیشن این امکان را فراهم می کند تا اسکن با تمام دستگاه های اپل که دارای اسکنر LiDAR هستند (به عنوان مثال iPad Pro) انجام شود.دستگاه هایی که اسکنر LiDAR ندارند برای استفاده از برنامه باید با صرف هزینه به Canvas ’Structure Sensor مجهز شوند.

به عنوان مثال ، Canvas برای نقشه برداری از خانه مناسب است ، زیرا برنامه اسکنر به کاربر امکان می دهد مدل را با برچسب هایی که دارد اصلاح کند.علاوه بر این ،  می تواند مدل را به صورت فایل سه بعدی  CAD برای پردازش بیشتر ذخیره کند.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 3

برنامه اسکن سه بعدی Capture 3D

Capture یک برنامه اسکنر سه بعدی رایگان است که با دستگاه های iOS سازگار است.تلفن هوشمند شما فقط به یک دوربین TrueDepth نیاز دارد.برنامه اسکنر برای ایجاد و به اشتراک گذاری اسکن های سه بعدی بدون لوازم جانبی مناسب است.سپس Capture بر اساس این ساختار یک مدل سه بعدی کامل ایجاد می کند. می توانید اسکن ها را در حالت پیش نمایش مشاهده کنید.علاوه بر این ، برنامه Capture scanner به شما امکان می دهد اسکن های خود را در پلتفرمی که برای آن طراحی شده رایگان ذخیره کنید و فایلها را در چندین قالب ذخیره کنید. هنگام استفاده از این برنامه اسکنر ، توجه داشته باشید که فقط با دوربین جلو می توانید اسکن کنید.

 

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 4

برنامه اسکن سه بعدی Display.land

Display.land یک برنامه اسکن سه بعدی است که توسط Ubiquity6 ، شرکتی که در سال 2017 با هدف ارزش دادن به محاسبات فضایی تأسیس شد ، ایجاد شد.

این برنامه به عنوان یک شبکه اجتماعی کار می کند و هدف آن ثبت واقعیت ما برای مجازی سازی آن از طریق فناوری سه بعدی است.برای استفاده از آن باید یک حساب کاملا رایگان ایجاد کرده و موقعیت مکانی گوشی خودتان GPS را برای تجربه کاربری کامل تری فعال کنید.

برای اینکه اشیا scan اسکن شده از کیفیت بالاتری برخوردار باشند ، این شرکت توصیه می کند که در یک مکان با نور مناسب قرار داشته باشید و از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید ، که به ما کمک می کند تا در هنگام ضبط فضا به روند کار کمک کنیم.

Display.land هم برای آیفون و هم برای اندروید در دسترس است.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 5

برنامه اسکن سه بعدی Heges 3D

Heges یک برنامه اسکنر سه بعدی است که فقط برای دستگاه های iOS  در دسترس است.این امکان را برای اسکن کردن افراد و انواع اشیا، از قطعات کوچک و پیچیده گرفته تا ماشین کامل فراهم می کند.پس از اتمام روند ، مدل ها می توانند به پرونده های PLY (با رنگ) یا STL برای چاپ سه بعدی ذخیره شوند.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 6

برنامه اسکن سه بعدیitSeez3D

برنامه itSeez3D به شما امکان می دهد به راحتی مدل ها را اسکن کنید ، به اشتراک بگذارید و استفاده کنید. برای بارگیری برنامه باید دستگاه سازگار و سنسور یا دوربین سه بعدی Intel RealSense داشته باشید (هر دو را می توانید از وب سایت رسمی آن خریداری کنید).

استفاده از برنامه کاملاً شهودی و ساده است ، زیرا شما فقط باید 3 مرحله را انجام دهید. اولین مورد این است که با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده ، دستگاه یا شی object مورد نظر خود را با دستگاه اسکن کنید. دوم ، پیش نمایش اسکن خام را دریافت کنید ، آن را به cloud ارسال کرده و پردازش کنید تا مدل سه بعدی با کیفیت بالاتری دریافت شود. سرانجام ، ما یک مدل سه بعدی خواهیم داشت که می توانیم آن را بارگیری کنیم تا بتوانیم بعداً با یک نرم افزار مدل سازی آن را ویرایش کنیم یا حتی با چاپ سه بعدی آن را بسازیم.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 7

برنامه اسکن سه بعدی MobileFusion, 3D

برنامه MobileFusion scanner توسط مایکروسافت ساخته شده و کاربران را قادر می سازد با استفاده از تلفن همراه معمولی تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا را در زمان واقعی ایجاد کنند.این کار به بیش از ساده گرفتن تصویر یا ضبط فیلم احتیاج ندارد! همانطور که کاربر دوربین را به دور جسایی که اسکن می شود حرکت می دهد ، این نرم افزار می تواند عمق را از جریان ویدئو  استخراج کند.به گفته برخی از محققان ، MobileFusion برای اسکن سه بعدی با دستگاه تلفن همراه بهتر از اکثر برنامه های موجود است زیرا برای کار به هیچ سخت افزار اضافی یا حتی اتصال به اینترنت نیاز ندارد.اگرچه توسط مایکروسافت توسعه یافته است ، این اسکنر سه بعدی نه تنها در تلفن های ویندوز ، بلکه در iOS و Android نیز کار می کند ، که بدیهی است ، یک مزیت قابل توجه است

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 8

برنامه اسکن سه بعدی Qlone 3D

در حالی که اسکن سه بعدی می تواند یک قسمت اساسی در کار یک شخص باشد ، بنابراین برای کسانی که می خواهند بدون استفاده از نرم افزار پیچیده اسکن کنند ، پیدا کردن برنامه ای که بتواند بدون نیاز به موارد اضافی به آنچه می خواهند برسد ، با یک چالش روبرو می شوند. راه حل این مشکل Qlone است ، برنامه ای در تلفن هوشمند شما که به عنوان گزینه ای برای کاربرانی که به دنبال یک برنامه اسکن سه بعدی با استفاده آسان هستند ، ایجاد شده است.

این اسکنر سه بعدی به شما امکان می دهد دو حالت مختلف از یک شی را ادغام کنید.کاربر مجموعه ای از اصلاح کننده های ساده برای تمیز کردن و اصلاح مدل سه بعدی –   Texture، Art، Sculpt، Clean and Resize (برای ساده سازی مش)   دارد.

فایل حاوی شی object اسکن شده را می توان در انواع مختلف قالب های سه بعدی برای استفاده در ابزارها یا پروژه های سه بعدی دیگر صادر کرد:

OBJ ، STL ، USDZ ، GLB ، FBX ، PLY و X3D.

 

پیشنهاد مطالعه :
چاپ سه بعدی در موبایل (8  برنامه‌ی کاربردی )

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 9

برنامه اسکن سه بعدی Scandy Pro

Scandy Pro یک برنامه اسکن سه بعدی است که در ایالات متحده توسعه داده شد و اولین بار در سال 2014 راه اندازی شد. این برنامه اسکنر با هر دو دستگاه iOS و Android سازگار است.دو نسخه از برنامه وجود دارد: نسخه Pro و نسخه Core.اولین مورد فقط برای تلفن های هوشمند Tango است. کاربران می توانند چندین شی   را اسکن سه بعدی کرده و مش های سه بعدی مناسب برای چاپ سه بعدی با وضوح بالا یا کارهای CAD دقیق ایجاد کنند.در همین حال نسخه اصلی کاربران را قادر می سازد پیکسل های اضافی را اصلاح کنند ، ترمیم مش را انجام دهند و از ابتدا یک شبکه سه بعدی ایجاد کنند. بارگیری این برنامه رایگان است ، اما برای کار به یک سنسور سازه یا یک تلفن هوشمند دارای سنسورهای عمق نیاز دارد.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 10

SCANN3D

برنامه SCANN3D با  فناوری خاص خود  از حق ثبت اختراع برای امکان ضبط و بازسازی مدل سه بعدی برای تلفن های هوشمند و رایانه های رومیزی استفاده می کند.به عبارت دیگر ، پس از بارگیری در تلفن ، دستگاه شما ابزاری برای تبدیل تصاویر گرفته شده به مدلهای سه بعدی با تولید داده های ابر نقطه ای می شود.مدل های سه بعدی حاصل می توانند توسط برنامه های دیگر ذخیره ، به اشتراک گذاشته و ویرایش شوند و همین مدلهای سه بعدی نیز می توانند در برنامه های واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی مورد استفاده قرار گیرند.شما توانایی صادر کردن هر مدل در SCANN3D را در قالب های مختلف مانند OBJ ، STL یا PLY دارید.

 

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 11

Trnio 3D

Trnio یک برنامه ساده تلفن همراه است که با تبدیل عکس های گوشی به مدل های سه بعدی ، تلفن شما را به یک اسکنر سه بعدی با کیفیت تبدیل می کند.

Trnio در iPhone ، iPad و iPod کار می کند و می توانید آن را از اپ استور بارگیری کنید.اگر می خواهید به اسکن نامحدود دسترسی داشته باشید ، باید این قابلیت را خریداری کنید ، با این حال می توانید برنامه را به صورت رایگان تست کنید.

هنگامی که Trnio یک مدل سه بعدی تولید کرد ، می توانید برای شخصی سازی بیشتر ، آن را به راحتی به ویرایشگرهای 3D دیگر صادر کنید.

 

پیشنهاد مطالعه :
اسکن 3 بعدی با موبایل

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 12

3D Creator by Sony

3D Creator توسط Sony ساخته شده است تا به شما امکان می دهد اشیا -objects- و افراد را در تلفن هوشمند خود ضبط کنید و مستقیماً آنها را به مدل های سه بعدی با وضوح بالا تبدیل کنید.پنج حالت اسکن در 3D Creator ، سلفی ، صورت ، سر ، غذا و شکل آزاد وجود دارد.بسته به آنچه می خواهید اسکن کنید ، برنامه شما را در انتخاب حالت صحیح راهنمایی می کند. همانند سایر برنامه های اسکن ، 3D Creator به شما امکان می دهد از مدل های سه بعدی خود با سایر برنامه ها مانند واقعیت افزوده استفاده کنیداین مدل ها به راحتی می توانند برای چاپ سه بعدی نیز صادر شوند. به خاطر داشته باشید که برای کار برنامه به موبایل سونی نیاز دارید.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 13

3DsizeMe from TechMed3D

برنامه موبایل 3DsizeMe برای دیجیتالی کردن بدن انسان به صورت سه بعدی ساخته شده است. این برنامه که در App Store موجود است ، از اسکنر Structure Sensor 3D برای گرفتن تمام داده ها از هر قسمت از بدن ، به ویژه برای اسکن یک سطح کف پا ، یک پا ، یک پا ، تنه و غیره استفاده می کند.بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آناتومی شخص ، به بخش پزشکی گرایش داده می شود.

3DsizeMe مجهز به یک رابط ارگونومیک است که به شما امکان می دهد تمام داده ها ، پروژه های فعلی و غیره خود را بازیابی کنید. با آیفون و آیپد سازگار است و حداقل به iOS 11.0 نیاز دارد. فایلهای بدست آمده را می توان مستقیماً در نرم افزار MSoft TechMed3D خواند و در قالب .STL یا .OBJ برای چاپ سه بعدی صادر کرد.

اسکن سه بعدی برای موبایل-13 برنامه برتر( اندروید و آیفون) 14

 

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0