0

اسکن 3 بعدی با موبایل

دسته بندی ها : 3 بعدی موبایل 16 اکتبر 2019 3dthings 1489 بازدید

اسکن 3 بعدی با موبایل – بهترین برنامه های اسکنر سه بعدی برای آندروید و آیفون

به دنبال یک برنامه اسکنر سه‌بعدی برای اسکن 3 بعدی با موبایل خود هستید ؟ بهترین برنامه‌های کاربردی برای android و iphone را بررسی کنید , که همه آن‌ها جذاب و در دسترس هستند و به هیچ سخت‌افزار اضافه‌ای برای استفاده نیاز ندارند .

اسکن یه بعدی با موبایل

اسکن 3 بعدی با موبایل

اسکن 3 بعدی با موبایل

 

 

اسکن 3 بعدی با یک موبایل , جایگزین خوبی برای تجهیزات اسکن با قیمت بالا است . با کمی دقت و وسواس می‌توانید برخی از اشیا فیزیکی مورد علاقه خود را بازسازی کنید .

محدودیت‌ها

قبل از دیدن این فهرست ، مهم است بدانید که زمانی که از برنامه‌های هوشمند برای اسکن سه‌بعدی استفاده می‌کنید ،محدودیتهای زیر را به یاد داشته باشید :

زمان . این احتمال وجود دارد که شما زمان زیادی را صرف تلاش برای رسیدن به یک اسکن قابل قبول با استفاده از  این برنامه‌ها کنید ، و این می‌تواند برای افرادی که فقط می‌خواهند یک اسکن خوب داشته باشند ، ناامید کننده باشد .

روتوش . به منظور استخراج بهترین کیفیت ممکن از اسکن سه‌بعدی شما , روتوش در نرم‌افزار مورد نیاز است .

نتایج . تصاویر با کیفیت ضعیف یک مشکل رایج در نسل فعلی برنامه‌های اسکنر سه‌بعدی هستند ، چون بسیاری از گوشی‌های هوشمند سخت‌افزار لازم برای یک پویش خوب را ندارند.

تکنولوژی و سیستم‌عامل

اکثر برنامه‌های پیمایش سه‌بعدی مبتنی بر اسکن سه‌بعدی عکس هستند که در آن چندین عکس از یک شی از زاویه‌های مختلف گرفته می‌شوند .سپس ، عکس‌ها  را خود برنامه یا از طریق یک سرویس ابری – قبل از ” خروج گرفتن ”  برای تشکیل یک مدل ۳ بعدی پردازش می‌کند .

در مقایسه با آندروید ، اپل و جامعه آن برای اسکن سه‌بعدی بیشتر متعهد به نظر می‌رسد . اپل تجهیزات اصلی خود را مجهز به سخت‌افزار اسکن سه‌بعدی و تبدیل آن به اسکنرهای سه بعدی لوکس و قدرتمند می‌سازد .

پیشنهاد مطالعه :
آموزش چاپ سه بعدی با ZBrush: تهیه مجسمه های سه بعدی برای چاپ سه بعدی

ما 6 مورد از بهترین اپلیکیشن های اسکن سه بعدی برای موبایل مورد بررسی قرار می‌دهیم . این لیست از برنامه‌هایی آورده شده است که تنها از گوشی هوشمند برای اسکن کردن، بدون هیچ سخت‌افزار اضافی استفاده می‌کنند . درسته که سخت‌افزار اضافی منجر به اسکن بهتری خواهد شد ، قابلیت دسترسی به برنامه‌های اسکنر سه‌بعدی نیز بسیار مفید است .

 

Trnio

TRINO اسکن 3 بعدی با موبایل

TRINO اسکن 3 بعدی با موبایل

 

 

این یک رویاست . شما به سادگی بر روی دکمه دوربین در وسط صفحه کلیک کرده و اطراف شی را طی می‌کنید . این صفحه هر بار که عکس می‌گیرد یک واقعیت تقویت‌شده ( AR ) اضافه می‌کند . وقتی عکس‌های کافی دارید , می‌توانید از وسط صفحه استفاده کنید و آن را به هم وصل کنید .

این برنامه همچنین اشیا اطراف هدف را اسکن خواهد کرد ، به این معنی که شما کمی تمیزکاری باید انجام دهید .

به عنوان یک ویژگی اضافی  Trnioشامل یک شبکه اجتماعی است . می‌توانید سایر کاربران را دنبال کنید, اسکن‌های دیگر را مشاهده کنید و با هم دوست شوید . مشاهده این اسکن و مشاهده اینکه چگونه اسکن افراد دیگر انجام شده‌است , جالب است .

Qlone

QLONE اسکن 3 بعدی با موبایل

QLONE اسکن 3 بعدی با موبایل

 

 

در نگاه اول ، Qlone ، از موسسه World Vision Technologies با مسئولیت محدود ، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد . قابل مشاهده اسکن ها به صورت AR  ،خروجی  آسان در فرمت Sketchfab ،و حتی یک راهنمای AR نیز برای کمک به اسکن کردن شما می‌ دهد .

اسکن کردن ساده است : شما به سادگی دکمه plus را فشار می‌دهید و سپس گوشی خود یا اشیا اطراف را حرکت می‌دهید تا زمانی که گنبد AR  مشخص باشد . زمانی که نرم‌افزار مدل را ارائه کرد می‌توانید آن را رنگ کرده و خروجی بگیرید

پیشنهاد مطالعه :
چاپ سه بعدی در موبایل (8  برنامه‌ی کاربردی )

یکی دیگر از ویژگی‌های Qlone این است که شما می‌توانید در چندینموقعیت اسکن بگیرید نرم افزار آن‌ها را برای یک اسکن بهتر ادغام خواهد کرد . اگر چه این ویژگی گاهی کمک می‌کند اما معمولا ً برای  اسکن کردن در شرایط بد تاثیری نمی گذارد.

یکی از ضعفهای آن اسکن قطعات کوچک است . اگرچه برخی از آن‌ها قابل‌تشخیص هستند , اما برخی مدل‌های کوچک‌تر به اندازه کافی خوب نیستند . هرچه سوژه شما بیشتر گنبد (AR ) را پر کند , اسکن بهتر خواهد بود . چیز دیگری که ما از این برنامه دوست نداریم یکپارچه سازی خروجی گرفتن است . در حالی که خروجی گرفتن به فرمتهای گیف , ویدیو , تصاویر رایگان است , فرمتهای سه بعدی  به CGTrader به قیمت ۰.۹۹ دلار و Shapeways ( 14.99 دلار برای سه ماه نامحدود ) هزینه دارد. حتی خروجی یک فایل OBJ یا STL آزاد نیست . در عوض , شما باید یک دلار برای هر اکسپورت مدل بپردازید .

Scann3D

3DSCANER اسکن 3 بعدی با موبایل

3DSCANER اسکن 3 بعدی با موبایل

 

به طور کلی ، Scann3D، از SmartMobileVison ، یک نرم افزار پیشرو است . با پی‌گیری نقاط ردیابی ، توانایی وارد کردن تصاویر و اکسپورت به فرمت Sketchfab  ، به نظر عالیه!. این برنامه بسیار تمیز ، آسان برای استفاده ، وشگفت انگیز برای یک تجربه خوب است . دارای  ویژگی ” اسکن کردن هدایت‌شده ” است  که به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که عکس‌های شما خوب هستند ، و واقعا ً کار راه انداز است .

چیزی که گاهی نا امید کننده است این است که برنامه زمانی طولانی برای ارائه یک مدل صرف می‌کند . در بالای آن , در طول آزمایش , برنامه زمانی که رندر می کرد هنگ کرد!  این عصبانی کننده بود که در حین رندرینگ آن اتفاق افتاد که خودش مدت‌ها طول کشید .

Cappy

CAPPY اسکن 3 بعدی با موبایل

CAPPY اسکن 3 بعدی با موبایل

 

Cappy ، تدوین‌شده توسط Scandy ، بیشتر یک شبکه اجتماعی از آثار اسکن شده است تا چیز دیگر . بدون هیچ راهی برای خروجی گرفتن ، واقعا ً هدفی غیر از سرگرمی ندارد . داخل برنامه ، شما می‌توانید scans دیگر افراد را در AR ، هر کجا و هر زمان که می‌خواهید ، ببینید .

اگر شما یک آیفون دارید , می‌توانید از دوربین جلو آن برای اسکن اشیا استفاده کنید . استفاده از این برنامه بسیار آسان است و کاملا  رایگان .

یکی از جنبه‌های منفی این است که شما فقط برای ده ثانیه زمان دارید تا اسکن کنید ، اما از آنجا که هیچ هدف دیگری بجز نگاه کردن و به اشتراک گذاشتن مدل‌ها ندارد ، این  زمان کافی است . با این اوصاف ، اگر می‌خواهید اسکن خوبی داشته باشید ، این برنامه اسکنر سه‌بعدی برای شما نیست . از طرف دیگر ، اگر شما به دنبال یک راه سرگرم‌کننده‌ برای دوستانتان هستید ، به آنها یک عکس بدهید ! خیلی راحت

Heges

HEGES اسکن 3 بعدی با موبایل

HEGES اسکن 3 بعدی با موبایل

 

Heges در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و برای سری ایکس آیفون (آیفون ایکس X ، XS ، XR ) ساخته شده است که با دوربین TrueDepth کار می کند . این برنامه یک بسته اسکنر دارد که ۲.۹۹ دلار هزینه دارد که قابلیت خروجی مدل‌های ۳ بعدی به فایل‌های فرمت ply و STL با دقت بسیار زیاد را داراست . Heges همچنین دارای آپشن ” مد شب ” است که به کاربر اجازه می‌دهد تا در محیط تیره و تاریک اسکن کند .

یک ویژگی جدید به نام ” اسکن نامحدود ” دارد که به شما اجازه می‌دهد فضای بی‌نهایت بزرگ را با تنها محدودیت فضای ذخیره‌سازی روی گوشی خود اسکن کنید . این برنامه ابر نقاط رزولوشن بالا را به شما خواهد داد.

Sony 3D Creator

SONY اسکن 3 بعدی با موبایل

SONY اسکن 3 بعدی با موبایل

 

این برنامه می‌تواند اشیا و افراد را به مدل‌های سه‌بعدی با وضوح بالا تبدیل کند .با توجه به آنچه می‌خواهید اسکن کنید , می‌تواند اشیا و افراد را به مدل‌های با قدرت تفکیک بالا تبدیل کند , و بسته به آنچه می‌خواهید اسکن کنید , برنامه به شما کمک می‌کند که به یک اسکن عالی برسید زیرا دارای حالت‌های اسکن متفاوتی مانند غذا , سر , صورت , سلفی و آزادی است . این برنامه منحصر به دستگاه‌های اکسپریا سونی بود , اما حالا سونی آن را در دسترس سایر دستگاه‌های android نیز قرار داد .

 

اگر تصاویر اسکن شده با موبایلتان را خواستید چاپ 3 بعدی کنید به ما خبر دهید

 

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0