0

چاپ سه بعدی زخم پای دیابتی

دسته بندی ها : چاپ سه بعدی, مدلسازی پزشکی 17 سپتامبر 2019 3dthings 1405 بازدید

چاپ سه بعدی زخم‌ پای دیابتی توسط دانشگاه استرالیای جنوبی انجام می گیرد

چاپ سه بعدی زخم پای دیابتی 1

دانشگاه استرالیای جنوبی با استفاده از چاپ سه بعدی و مواد اولیه  ترکیبی از شکر، مرغ و رزین انعطاف پذیر ،به عنوان بخشی از اولین طرح آموزشی podiatric در جهان، زخم پای واقعی ایجاد می کند. دکتر هلن Banwell و دکتر رایان Causby پیشنهاد کردند که با استفاده از این ترکیب برای چاپ‌ سه‌بعدی پا با حفره‌های ایجاد شده برای شبیه سازی زخم‌های مبتلا و غیر آلوده به دیابت، استفاده شود. با توجه به افزایش مداوم دیابت نوع ۱ در جمعیت ما , مدیریت و کنترل درمان  پای زخم شده دیابتی یک مهارت ضروری است .

دکتر Banwell می‌گوید : ” مدیریت و درمان بیماری‌های شدید پا ، یک مهارت podiatric ضروری است ، به ویژه با توجه به افزایش مداوم در دیابت نوع ۲ در جامعه ما ” .

” مراقبت از پا برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است ، زیرا حتی یک برش کوچک می‌تواند به طور بالقوه منجر به پیامدهای فاجعه‌آمیز ، از جمله زخم پا ، آسیب پاو یا قطع عضو شود .”

 

بیماری پای دیابتی یکی از عوامل اصلی ناتوانی در سراسر جهان با نرخ مرگ و میر بدتر از بسیاری از سرطان‌ها است . در استرالیا ، دیابت به بیش از ۴۴۰۰ قطع عضو و 10000 پذیرش بیمارستانی برای زخم پای مربوط به دیابت منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها  یک پا یا بخشی از پا قطع می‌شوند .

دکتر بانول می گوید: “در طول دو دهه گذشته شاهد افزایش 30 درصد در میزان قطع اندام تحتانی بودیم.””حدود 85 درصد از این زخم پا قابل درمان است و می تواند با مراقبت مناسب ازقطع کردن پا جلوگیری کرد .”

پیشنهاد مطالعه :
اسکچ آپ برای چاپ سه بعدی خیلی خودمانی و مبتدی!(1)

“موثرترین راه برای مدیریت این درمان این است : از نظر پزشکی پوست مرده یا صدمه دیده را حذف کنید تا پوست سالم را در زیر قرار دهید و درمان را تسریع کنید . اما یادگیری مهارت های استفاده از  چاقوی کوچک جراحی با توجه به خطرات ناشی از ‘سعی وخطا’ در چنین جمعیت در معرض خطری برای انجام این کار چالش برانگیز است .”

دکتر Banwell می‌گوید که مدل‌های چاپ سه بعدی ، نقش مهمی در آموزش دانش جویان سال چهارم در مورد چگونگی درمان و مدیریت شرایط مدیریت ریسک با ریسک بالا ایفا خواهند کرد – و ما را قادر می‌سازند که مهارت‌های جراحی چاقوی جراحی خود را قبل از شروع آموزش بالینی ، و  بدون استرس یا اضطراب درمان بیمار واقعی ، تمرین کنند .”

” وقتی دانشجویان با مدل‌ها مواجه می‌شوند, ما می‌دانیم که آن‌ها به خوبی ( یا شاید ناخوشایند ) شگفت‌زده خواهند شد . در هر صورت , ما مطمئن هستیم که آن‌ها اعتماد , فنون و مهارت‌های مهمی خواهند داشت که آن‌ها را جلوتر از رقبا قرار خواهند داد . “

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0