0

چاپ سه بعدی: کنترل کیفیت ، استحکام ، میزان مواد استفاده شده

دسته بندی ها : چاپ سه بعدی 15 سپتامبر 2019 3dthings 1319 بازدید

 شما نیاز به کیفیت بهتر و یا سرعت چاپ سه بعدی سریعتر  دارید؟

چاپ سه بعدی فرآیندی است که در آن در صورت نیاز دو راه بیشتر ندارید یا چاپ سریع یا کیفیت بالاتر.

هرچه شیء مورد نظر شما برای چاپ سه بعدی بزرگتر باشد و کیفیت مورد نظر شما بالاتر باشد ، زمان بیشتری برای پرینتر سه بعدی به طول می انجامد. چاپ های با حداکثر کیفیت بزرگتر به راحتی می توانند از چندین ساعت تا حتی چند روز طول بکشند ، اگرچه اغلب موارد به  احتمال زیاد چاپ اشیای کوچکتر و با کیفیت نه چندان بالا خواهید داشت .

از چاپ سه‌بعدی داخل خانه نیز اغلب برای “نمونه سازی سریع” فرآیند استفاده می شود زیرا این امکان را می دهد تا یک محصول در یک زمان نسبتاً کوتاه چاپ شود ، و سپس آن را بازرسی و حتی استفاده کنید تا در صورت نیاز به اصلاح ، می توان برخی اصلاحات را روی مدل انجام داد و سپس چاپ جدید را با تغییرات اعمال شده انجام داد. با استفاده از یک پرینتر سه بعدی که در دسترس شماست می توان اصلاحات را خیلی سریعتر از روشهای دیگر انجام داد.

سه سطح کلی از کیفیت هنگام صحبت درباره رایج ترین چاپگرهای سه بعدی مصرف کننده وجود دارد ، در واقع سطوح کیفیت به ضخامت لایه هایی بستگی دارد که برای ساخت جسم فیزیکی از مدل سه بعدی شما استفاده می شود. به طور معمول سطوح ضخامت در دستگاه های پرینر سه بعدی با ضخامت 0.1 میلی متر ، 0.2 میلی متر و 0.3 میلی متر وجود دارد (مقادیر دیگر نیز ممکن است در دسترس باشد)  .

هرچه لایه ضخیم تر باشد ، چاپ سریع تر آماده تر خواهد شد زیرا برای ساخت آن به لایه های کمتری از مواد ترموپلاستیک احتیاج دارید. هرچند ارتفاع لایه ای را که استفاده می کنید ، کمتر باشد  کیفیت بالاتر است. همانطور که قبلاً به شما گفته ام – سرعت سریعتر یا کیفیت بالاتر- شما نمی توانید هر دو را همزمان داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه :
آشنایی با فرایند تزریق پلاستیک

برای اینکه بتوانید با تنظیماتی که در نرم افزار چاپ سه بعدی (برش دهنده) انتخاب کرده اید ، به دکمه Preview ضربه بزنید و این برنامه سعی خواهد کرد تخمین بزند که مدت زمان چاپ آن چقدر طول می کشد. و همچنین تخمین خوبی را برای شما به دست می آورد که شیء حاصل چگونه به نظر می رسد. البته اعدادی که می گیرید تخمین تقریبی دارند ، با این فکر که آنها معمولاً به واقعیت نزدیک هستند ، بنابراین می توانید از آنها به عنوان یک مرجع بسیار دقیق استفاده کنید اگر به چاپ سریعتر نیاز دارید ، می توانید دوباره تنظیمات و پیش نمایش را تغییر دهید تا ببینید آیا تغییرات شما برای سرعت بخشیدن به روند کافی است یا خیر. اگرچه ضخامت لایه تقریباً مؤثرترین پارامتر است که می تواند منجر به چاپ سریعتر یا کندتر شود ، اما پارامترهای دیگری مانند استفاده از درفت یا مواد پشتیبانی و همچنین درصد تزریق نیز می تواند بر زمان مورد نیاز تأثیر بگذارد.

یک نکته مفید برای کاربران جدید در فهمیدن قابلیت چاپگر سه بعدی آنها ، انتخاب یک مدل سه بعدی نسبتاً ساده است که  سه نسخه از آن را چاپ کنید ، هر نسخه با یک ضخامت  لایه متفاوت یا وضوح / کیفیت متفاوت. این ایده بسیار خوبی را در مورد استفاده شما از دستگاه هنگام استفاده از ارتفاع لایه های مختلف از نظر کیفیت و همچنین از نظر زمان مورد نیاز برای چاپ ایجاد می کند.

وقتی بعد از کمی استفاده از دستگاه از نظر کیفیت چاپ و سرعت وکار  با تنظیمات مختلف دستگاه می توانید انتظار داشته باشید که انتخاب تنظیمات مناسب جزئیات مورد نیاز شما آسانتر خواهد بود. در حال حاضر رفتن به سطح متوسط ​​معمولاً نقطه شروع خوبی برای کاربران تازه کار است زیرا تعادل خوبی بین سرعت و کیفیت حاصل می شود. اگرچه ممکن است در ابتدا فقط به منظور پرینت های  بیشتری نیاز به  زمان کمتری دارید ، زیرا در حال آزمایش مختلف در مورد یادگیری در مورد چاپگر سه بعدی خود هستید ، می توانید از کیفیت پایینتری استفاده کنید .

پیشنهاد مطالعه :
چگونه پرینتر سه بعدی صنعت خودرو را متحول کرد

چگونه استحکام قطعه پرینتی را افزایش دهیم

ضخامت دیواره تاثیر زیادی بر روی استحکام قطه پرینت سه بعدی شده دارد. تعداد پوسته های خارجی یا دیواری را که می خواهید قبل از شروع قسمت داخلی ، روی یک شیء چاپی سه بعدی داشته باشید ، نشان می دهد. ضخامت  بیرونی کاملاً یک تکه هستند در حالی که قسمت داخلی براساس درصد Infill شما تنظیم شده اند که می تواند کاملا تو پر یا نیمه توخالی باشد. به طور معمول مقدار پیش فرض 2 یا 3 برای ضخامت دیواره می تواند کافی باشد و لازم نیست آن را تغییر دهید.

چه مقدار  فیلامنت برای چاپ سه بعدی نیاز است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که در نهایت تصمیم می گیرند چقدر مواد لازم برای آماده سازی یک مدل سه بعدی مورد نیاز است و شما می توانید با تغییر تنظیمات مقدار مواد مصرفی چاپ را تغییر دهید . به طور معمول هرچه چاپ سه بعدی بزرگتر باشد ، به مواد بیشتری احتیاج خواهید داشت ، اما همیشه ممکن است اینگونه نباشد. مهمترین عامل تأثیرگذار پارامتر Infill است.

Infill یک مقدار درصد است که نشان دهنده حجم پر شدن یک مدل چاپی سه بعدی است. 100٪= Infill به این معنی است که داخل شیء چاپی سه بعدی کاملاً پر خواهد بود ، 20٪ یک ساختار نیمه توخالی در داخل ایجاد می کند که با الگوهای شش ضلعی یا مربعی تقویت می شود. بیشتر چاپ های سه بعدی با 10 تا 20٪ درصد پر می شوند ، همین مقدار برای رسیدن به استحکام مورد نظر کافی است و در عین حال باعث کاهش مواد  مصرفی  و کاهش زمان چاپ می شود..

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0