0

0

0

چاپ 3 بعدی انسان با ابعاد واقعی

دسته بندی ها : مدلسازی پزشکی, چاپ سه بعدی 4 ژانویه 2020 3dthings 1422 بازدید

چاپ 3 بعدی انسان با ابعاد واقعی

از پروتز تا مدلهای آناتومیکی ، چاپ 3 بعدی از بسیاری جهات به کپی کردن بدن انسان کمک کرده است. یکی از این موارد یک بدن پرینت سه بعدی با ابعاد انسانی است و اسمش هم ماری است که از اسکن کامل بدن پنج زن مختلف گرفته شده است. چاپ 3 بعدی مدل انسان با ابعاد واقعی می تواند به طور چشمگیری در پروژه های مختلف درمان سرطان و احتمالاً پروژه های دیگر در آینده کمک بیشتری کند.

 

ایده پشت ساخت  ماری متعلق به مگان مور از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (LSU) است. او این مدل را به عنوان ابزاری برای بررسی کارآیی پرتودرمانی به عنوان بخشی از پروژه فانتوم دانشگاه ایجاد کرد. مور گفت: “فانتوم ها در دهه های متمادی در فیزیک پزشکی و سلامت به عنوان سمپاتور برای بافت های انسانی مورد استفاده قرار گرفته اند. مسئله این است که در حال حاضر اکثر مدل های دوزیمتریک از استانداردی ساخته می شوند که افراد مبتلا به انواع سرطان مبتلا می شوند. در حال حاضر هیچ فانتوم(مدل پیش از جراحی) کامل با ابعاد بدن وجود ندارد. ”

در حالی که قد پنج فوت و یک اینچ ارتفاع دارد ، وزن آن فقط 15 پوند است. ماری نشان دهنده پیشرفت اساسی در فانتوم های فعلی است که می تواند تا 40،000 دلار هزینه داشته باشد. علاوه بر این ، فانتوم های کنونی غالباً اندام ندارند به صورت جزئی از بدن ساخته می شوند. از سوی دیگر ، ماری 500 دلار برای ایجاد و ارائه مدلی در نظر گرفت که در آن پزشکان با استفاده از چاپ سه بعدی ، آن را شخصی سازی می کنند تا متناسب با انواع مختلف بدن زن باشد. علاوه بر این ، ماری برای ایجاد تراکم متغیر مشابه بیمار ، از ظرفیت ذخیره 36 گالن آب برخوردار است.

ایجاد بدن پرینت شده با اندازه انسان می تواند 136 ساعت طول بکشد تا چاپ شود. مور چهار بخش از ماری را با استفاده از چاپ سه بعدی چاپ کرد. وی اسکن زنان مختلف را از مرکز تحقیقات زیست پزشکی پنینگتون تهیه کرد. او همچنین از استفاده از بیوپلاستیک نگهدارنده آب استفاده کرد تا تراکم های مختلفی شبیه به یک بیمار بالقوه ایجاد کند.

مور گفت: “من به طور خاص می خواستم با یك زن كار كنم ، زیرا ، در علم ، زنان معمولاً مطالعه نمی كنند زیرا به دلایل مختلف پیچیده تلقی می شوند.” “من فردی را می خواهم که پیچیده ترین هندسه باشد.”

وی سپس آب را با ریختن 36 گالن آب درون ماری آزمایش کرد تا ببیند ماری می تواند این وزن را به مدت 42 ساعت نگه دارد. سپس مور با استفاده از یک لوله پی وی سی برای گرفتن “دریبل” هایی که از برخی مناطق بیرون می آمدند به صورت شبکه ای ساخت.

این پروژه همچنین از UW و دانشگاه بهداشت و علوم Oregon ، که تابوت ماری را برای حمل و نقل ایمن ایجاد کرده اند ، کمک دریافت کرد.

مور در مورد پیدایش این پروژه به عنوان بخشی از رویکرد بین رشته ای خود در ایجاد انسان چاپی با اندازه کامل صحبت می کند. مور گفت: “این پروژه از منظر هنر آغاز شد و سپس به دانش تبدیل شد.” او در ابتدا می خواست دو برابر بزرگتر از اندازه واقعی باشد “من عاشق صحبت کردن در مورد رابط بین هنر و مهندسی هستم ، زیرا فکر می کنم این مسئله برای چگونگی وجود انسان در حوزه علم از بسیاری جهات بسیار مهم است.”

برای چاپ 3 بعدی انسان با ابعاد واقعی در ایران هیچ مشکلی نداریم با ما مشورت کنید!

3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :

  0

  0

  0