0

چاپ سه بعدی در موبایل (8  برنامه‌ی کاربردی )

دسته بندی ها : نرم افزار سه بعدی, چاپ سه بعدی 14 اکتبر 2019 3dthings 1375 بازدید

چاپ سه بعدی در موبایل (8  برنامه‌ی کاربردی )

چاپ سه بعدی در موبایل : چاپ ۳ بعدی در دنیای موبایل نیز رخنه است . گزینه‌های موجود برای ایجاد ، نمایش یا تبدیل طرح‌های سه‌بعدی شما در گوشی هوشمند یا تبلت هر روز با برنامه‌ها و مشخصه‌های جدید در حال افزایش هستند . امروز ما پیشنهاداتی برای برنامه‌های کاربردی تلفن همراه ارائه می‌کنیم که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند . برای دانش آموزان ، حرفه‌ای‌ها یا مشتاقان ، یک app طراحی سه‌بعدی قابل حمل برای همه وجود دارد .

1- 3DC.io

این استارت آپ کوچک استونیایی یک برنامه ساده و بسیار ملموس برای طراحی سه‌بعدی را ایجاد کرده‌است . 3DC یک رابط بسیار ساده دارد که انتخاب خوبی برای مبتدیان یا کودکان و جوانانی که می‌خواهند شروع به طراحی کنند ، دارد. این برنامه برای طراحی سه‌بعدی تمرکز بر آموزش دارد . io برای مدارس تخفیف ارائه می‌کند و به معلمان کمک می‌کند تا طرح ۳ بعدی خود را در برنامه‌های درسی خود بکارگیرند.

ویژگی‌ها در 3DC ساده هستند و شامل یک گالری می‌شود که در آن کاربران می‌توانند طرح‌های خود را آپلود کنند جایی که تازه‌واردها می‌توانند کمی الهام بگیرند ، و همچنین پلتفرمی که روی آن کار می‌کنند خیلی کمک کننده است . این برنامه کاربردی ۳ بعدی رایگان است اما شما می‌توانید با هزینه سالانه یا سالانه ارتقا دهید . با ۳DC.io می‌توانید طرح‌های خود را نیز صادر کنید . سعی کنید آن‌ها را ویرایش کنید و یا آن‌ها را ویرایش کنید . تا آن‌ها را چاپ کند . زمانی که مدل خود را به این فرمت تبدیل کردید ، می‌توانید به راحتی آن را در 3DTHINGS آپلود کنید تا آن را چاپ کنیم.

ایده‌آل برای : مبتدی‌ها , بچه‌ها و دانش آموزان مدرسه(چاپ سه بعدی در مدرسه)

موجود برای : اندروید ، iOS ، وب و کامپیوتر

قیمت : نسخه رایگان

پرو برای ۲.۹۹ دلار در هر ماه یا ۱۴.۹۹ دلار در سال

3dc چاپ سه بعدی در موبایل

3dc چاپ سه بعدی در موبایل

2-Morphi

یک app موبایل برای طراحی سه‌بعدی با محوریت تجسم . شما می‌توانید مدل‌های خود را برای چاپ سه بعدی و قرار دادن آن‌ها در دنیای واقعی با توجه به ویژگی واقعیت مجازی آن طراحی کنید . این برنامه برای استفاده در آی پد طراحی شده‌است . از الگوها و اشکال آماده استفاده می‌کند که می‌توانند با ابزار در برنامه کاربردی دستکاری شوند . ایده پشت این برنامه سه‌بعدی , که توسط یک استارت آپ در نیویورک منتشر شده‌است , همه گیر کردن طراحی است . آموزش و فیلم‌های زیادی برای یادگیری بیشتر وجود دارد .

پیشنهاد مطالعه :
چاپ 3 بعدی در مدرسه

همچنین با تمرکز بر آموزش ، Morphi App پیشنهاد صدور مجوز برای مدارس ، همچنین کارگاه‌های آنلاین و آفلاین در مورد چاپ سه‌بعدی و واقعیت مجازی را ارائه می‌دهد .

ایده‌آل برای مبتدیان و مدارس

موجود برای : آی پد و مک ، ویندوز ( در بتا )

قیمت : رایگان

برای یک خرید ۹.۹۹ دلاری می‌توانید به ویژگی‌های اضافی ( مشاهده طرح‌ها در AR ، خروجی STL و ورودی OBJ و STL) دسترسی داشته باشید . هنگام خرید بیش از ۲۰ مجوز ، تخفیف ۵۰ درصد تخفیف وجود دارد . ۱۵ روز به صورت آزمایشی رایگان

3- Microsoft 3D Builder

3D Builder یک برنامه کاربردی مایکروسافت برای مدل‌سازی سه‌بعدی و چاپ است . این برنامه از سال ۲۰۱۳ یک ویژگی استاندارد بر روی ویندوز رایانه بوده‌است و هم اکنون برای ویندوز ۱۰ موبایل و اکس باکس موجود است .

برنامه 3D Builder همراه برای یک رابط صفحه لمسی بهینه‌سازی شده‌است و ساده‌تر کردن و تعمیر مدل‌های تعمیر را آسان‌تر می‌سازد .   3D Builder بسیاری از فرمت‌های فایل سه‌بعدی مانند STL ، OBJ ، ply و WRL را پشتیبانی می‌کند.

ایده‌آل برای مدلسازی پایه

در دسترس برای ویندوز فون

قیمت : رایگان

3dbuilder چاپ سه بعدی در موبایل

3dbuilder چاپ سه بعدی در موبایل

 

4-Umake

قلم و کاغذ حالا با این برنامه برای IOS طرح ۳ بعدی ایجاد می کنند . Umake به شما این امکان را می‌دهد که نقاشی هایتان با قلم مجازی  را به مدل‌های سه‌بعدی حرفه‌ای تبدیل کنید. برای چاپ سه‌بعدی طراحی‌ها ، امکان اکسپورت آن‌ها به فرمت OBJ ، STEP و iges وجود دارد . این گزینه دارای خروجی نامحدود و ایمپورت تا ۲۵ مگابایت است . این برنامه یک جامعه کاربری وسیعی دارد که در آن کاربران می‌توانند طرح‌های خود را به اشتراک بگذارند ، الهام بگیرند و به یکدیگر بازخورد دهند .

ایده‌آل برای : طراحان که می خواهند چاپ ۳ بعدی را امتحان‌کنند و هر کسی به دنبال سرگرمی می‌گردد .

موجود برای : iOS

قیمت : رایگان

گزینه Pro برای ۹.۹۹ دلار در ماه یا ۹۹ دلار در سال

Umake چاپ سه بعدی در موبایل

Umake چاپ سه بعدی در موبایل

 

پیشنهاد مطالعه :
چاپ سه بعدی و ایمپلنت ستون فقرات

 

5- Onshape

Onshape  یک سیستم سه‌بعدی  cad  است که اجازه می‌دهد اعضای یک تیم بطور همزمان از مرورگر, تلفن یا تبلت خود کار کنند.

ایده‌آل برای : طراحان حرفه‌ای و مهندسین حرفه‌ای که در تیم‌ حرفه ای کار می‌کنند.

موجود برای : اندروید ، iOS و وب

قیمت : رایگان برای اهداف آموزشی .

۱۲۵ دلار در ماه برای استفاده حرفه‌ای .

نسخه رایگان در دسترس

onshape چاپ سه بعدی در موبایل

onshape چاپ سه بعدی در موبایل

 

6- Shapr3D

این یک برنامه کاربردی سه‌بعدی CAD برای آی پد است ، به خصوص برای آی پد پرو ، که با اپل Pencil کار می‌کند . در دیگر نسخه های آی پد Shapr3D به عنوان یک نمایشگر فایل CAD عمل می‌کند ، اما ویرایش پرونده‌ها ممکن نیست .

این برنامه کاربردی تلفن همراه برای اولین مراحل ایده پردازی چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد . گزینه حرفه‌ای اپلیکیشن فضاهای کاری نامحدود را ارائه می‌دهد .

ایده‌آل برای : طراحان صنعتی ، مهندسین و طراحان مفهومی .

موجود برای : ios . آی پد پرو

قیمت : رایگان

shapr3d چاپ سه بعدی در موبایل

shapr3d چاپ سه بعدی در موبایل

 

7- SketchUp Viewer برای موبایل

برنامه کاربردی تلفن همراه برای SketchUp هنوز در اینجا وجود ندارد ، اما با SketchUp Viewer شما می‌توانید مدل‌های سه‌بعدی خود را روی گوشی و تبلت خود مشاهده کنید .

این برنامه بر روی قابلیت دسترسی متمرکز است , بنابراین شما می‌توانید app را به سرویس‌های ذخیره‌سازی مانند 3D Warehouse, Dropbox , Google Drive, یا ایمیل متصل کنید . افراد مبتدی که هرگز با این نرم‌افزار کار نکرده اند می‌توانند این نکات و ترفندهای آن را برای چاپ سه بعدی استفاده کنند.

ایده‌آل برای افراد حرفه‌ای که با SketchUp کار می‌کنند

موجود برای : آندروید ، iOS و رومیزی

8- eDrawings

گزینه دیگر برای مشاهده و به اشتراک گذاری فایل‌های ۳ بعدی eDrawings از نرم افزار های جانبی Solid Works است .

eDrawings نرام افزار حرفه‌ای ۲ بعدی و سه‌بعدی CAD برای گوشی‌های هوشمند و تبلت است . این امکان وجود دارد که مدل‌ها را در یک بافت واقعی با AR ، مشاهده کنیم.

ایده‌آل برای افراد حرفه‌ای که با Solid Works کار می‌کنند

موجود برای : آندروید ، iOS ، ویندوز و مک

edrawings چاپ سه بعدی در موبایل

edrawings چاپ سه بعدی در موبایل

 

 

همانطور که می‌توانید ببینید ، آینده برنامه‌های تلفن همراه برای طراحی سه‌بعدی و چاپ سه‌بعدی بسیار درخشان به نظر می‌رسد ، چرا که بسیاری از برنامه‌ها هنوز در حال بهبود و تحول ویژگی‌های خود هستند . با 3DTHINGS  در دنیای 3 بعدی به روز باشید!

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0