0

01-مبانی چاپ سه بعدی

آشنایی با چاپ سه بعدی 1

چاپ سه بعدی – که به عنوان ساخت افزودنی نیز شناخته می‌شود – در منابع مالی و منابع دیگر به صورت بالقوه تجارتی بزرگ‌تر از اینترنت نقل شده‌است . برخی معتقدند که این درست است . بسیاری دیگر اصرار دارند که این بخشی
از یک جنجال فوق‌العاده است که در اطراف این حوزه فن‌آوری هیجان‌انگیز وجود دارد . پس واقعا ً چاپ 3 بعدی چیست که عموما ً از چاپگر سه‌بعدی استفاده می‌کند و برای چه ؟

مرور

واژه چاپ ۳ بعدی مجموعه‌ای از فرایندها و فناوری‌هایی را پوشش می‌دهد که طیف وسیعی از قابلیت‌ها را برای تولید قطعات و محصولات در مواد مختلف ارائه می‌دهد .اساسا ً آنچه که همه فرایندها و تکنولوژی‌های چاپ 3 بعدی
به طور مشترک دارند روشی است که در آن تولید لایه روی لایه در فرآیند افزایشی انجام می‌شود که در مقایسه با روش‌های سنتی تولیدمانند قالب‌گیری تزریقی متفاوت می‌باشد.
از آنجا که این تکنولوژی به نفوذ بیشتر و عمیقتر در بخش‌های مختلف صنعتی , تولیدی و مصرفی ادامه می‌دهد . اکثر مفسران در بخش فن‌آوری موافقند که , تا امروز , ما تنها شروع به دیدن پتانسیل حقیقی
چاپ سه بعدی داریم . پس 3DTHINGS  که یک منبع رسانه‌ای قابل‌اعتماد برای چاپ سه بعدی  است , همه اخبار , دیدگاه‌ها , پیشرفت‌ها و برنامه‌های کاربردی را در این زمینه هیجان‌انگیز به ارمغان می‌آورد .
 
هدف از این مرور ارائه خدمات اطلاع‌رسانی ۳ بعدی با مدرک معتبر در زمینه چاپ ۳ بعدی (از نظر فن‌آوری ، فرآیندها و مواد ) ، تاریخچه آن ، و کاربردهای آن است.

مقدمه-چاپ سه بعدی چیست؟

آشنایی با چاپ سه بعدی 2

چاپ سه بعدی  یک فرآیند برای ایجاد یک شی فیزیکی از یک مدل سه‌بعدی دیجیتال است , به طور معمول با روی هم قرار گرفتن لایه‌های نازک متوالی ماده، شی فیزیکی ساخته می شود. چاپگر سه بعدی
یک شی دیجیتال ( نمایش cad ) را با افزودن لایه به لایه مواد به شکل فیزیکی خود در می‌آورد .
چندین تکنیک مختلف برای چاپ یک شی وجود دارد . بعدا در این راهنما جزئیات بیشتری خواهیم داشت . چاپ ۳ بعدی دو نوآوری بنیادی را به همراه دارد : دستکاری اشیا در قالب دیجیتالشان و ساخت اشکال جدید با افزودن مواد .
دیجیتال

+

ساخت افزایشی
تکنولوژی چاپ سه بعدی  به احتمال زیاد بر تاریخ بشر امروزی تاثیر گذاشته‌است . به یک لامپ روشن , موتور بخار یا بیشتر , ماشین‌ها و هواپیماها فکر کنید .این تکنولوژی‌ها زندگی ما را بهتر کرده‌است ,
راه‌ها و احتمالات جدیدی را باز کرده‌اند , اما معمولا ً حتی چند دهه طول می‌کشد , تا ماهیت واقعی تکنولوژی آشکار شود .به طور گسترده اعتقاد بر این است که تولید ۳ بعدی یا تولید افزایشی ( AM ) پتانسیل وسیعی
برای تبدیل شدن به یکی از این فن‌آوری‌ها را دارد . چاپ ۳ بعدی اکنون در بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی ، در روزنامه‌های اصلی و در سراسر منابع آنلاین پوشش داده شده‌است. واقعا ً  چاپ سه‌بعدی چیست که برخی
مدعی شده‌اند که به تولید سنتی پایان خواهند داد ، همانطور که می‌دانیم ، ایجاد انقلاب تغییر در  مفاهیم ژئوپلتیک ، اقتصادی ، اجتماعی ، جمعیتی ، محیطی و امنیتی برای همه ما به ارمغان خواهد آورد ؟
مهم‌ترین اصل تفکیک پشت چاپ بعدی این است که یک فرآیند ساخت افزایشی است . و این در واقع کلید واژه است , زیرا چاپ سه بعدی یک روش ساخت کاملا ً متفاوت براساس فن‌آوری پیشرفته است که قطعات
را در مقیاس زیر mm ایجاد می‌کند . این اساسا ً متفاوت از دیگر تکنیک‌های ساخت سنتی موجود است .
با این حال , دنیای ساخت تغییر کرده‌است و فرآیندهای خودکار مانند ماشین کاری , ریخته‌گری , شکل‌دهی و قالب‌گیری همه ( نسبتا ) جدید و پیچیده‌ هستند که نیازمند ماشین‌آلات , کامپیوتر و تکنولوژی ربات هستند .
با این حال ، این فن‌آوری‌ها همه نیاز به کم کردن مواد از یک بلوک بزرگ‌تر دارند، چه برای دستیابی به محصول نهایی و یا تولید یک ابزار برای ریخته‌گری یا قالب‌گیری مجدد و این یک محدودیت جدی در فرآیند تولید کلی است .
برای بسیاری از کاربردها طراحی و فرایندی تولید سنتی  تعدادی قابل توجه محدودیت‌های وجود دارد که غیرقابل‌قبول هستند ، از جمله وسایل گران‌قیمت  ، لوازم و نیاز به مونتاژ برای بخش‌های پیچیده .
علاوه بر این ، فرآیندهای تولید مثل ماشین کاری ، مانند فرزکاری ، می‌تواند منجر بههدر رفتن ۹۰ درصد از مواد  قطعات اصلی  شود .
چاپ ۳ بعدی فرآیندی است برای ایجاد مستقیم اشیا ، با افزودن لایه روی لایه مواد به چندین روش ، بسته به تکنولوژی مورد استفاده .  می توان ایدئولوژی پشت چاپ سه‌بعدی را به فرآیند ساخت خانه با لگو به طور خودکار تشبیه کرد .

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

آماده ای؟ بیا شروع کنیم !

0