0

فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PC)

دسته بندی ها : فیلامنت چاپ سه بعدی, فیلامنت 5 مارس 2020 3dthings 1615 بازدید

پلی کربنات به دلیل استحکام و دوام آن شناخته شده است. این فیلامنت مقاومت در برابر گرما و  ضربه بسیار بالایی دارد و آن را به گزینه ای ایده آل برای محیط های سخت تبدیل می کند.بنابرین چاپ سه بعدی با فیلامنت پلی کربنات مناسبترین گزینه برای کاربردهای با استحکام بالا می باشد.

فیلامنت پلی کربنات (PE) فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PE) مناسب برای کارهای سخت!

پلی کربنات (PC) ماده ای با استحکام بالا است که برای محیط های سخت و کاربردهای مهندسی در نظر گرفته شده است. پلی کربنات همچنین دارای دمای انتقال شیشه بالا در حدود 150 درجه سانتیگراد است. این بدان معناست که تمامیت ساختاری خود را تا آن درجه حرارت حفظ می کند و آن را برای استفاده در کارهای با دمای بالا مناسب می کند. همچنین می تواند بدون شکستن خم شود و اغلب در برنامه هایی که  به انعطاف پذیری نیاز است استفاده می شود. در صنعت چاپ سه بعدی اکثر فیلامنت های پلی کربنات موجود حاوی مواد افزودنی هستند که باعث می شود این فیلامنت در دمای کمتری چاپ سه بعدی شود ، بنابراین حتماً با دستورالعمل های مربوط به مارک خاص پلاستیک خود مشورت کنید.

پلی کربنات  رطوبت هوا را جذب می کند و این بر عملکرد و قدرت چاپ آن تأثیر می گذارد. پس از باز شدن باید در ظروف محکم و بدون رطوبت هوا نگهداری شود. همچنین برای چاپ نیاز به درجه حرارت بسیار بالایی دارد و در صورت چاپ در دمای بسیار کم یا با خنک کننده بیش از حد ،  جدایی لایه از صفحه گرم اتفاق می افتد.

نیاز به دمنده ندارد

پیشنهاد مطالعه :
فیلامنت چاپ سه بعدی

فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PC) 1

دمای نازل مناسب :

260-310 درجه سانتی گراد

فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PC) 2

چسب ماتیکی گزینه مناسبی است

فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PC) 3

دمای صفحه گرم: 80-120 درجه سانتی گراد

فیلامنت چاپ سه بعدی پلی کربنات (PC) 4

حسین اسماعیلی
3dthings

علاقم به رشته مکانیک باعث شد نرم افزار های سه بعدی زیادی یاد بگیرم از اون طرف خلا که در حوزه مهندسی پزشکی وجود داشت رو فقط یک مهندس مکانیک میتونست پر کنه از بچگی هم علاقمند به طراحی بودم و از طرف دیگه با چاپگر سه بعدی آشنایی کامل دارم و تونستم با تمامی تکنولوژی های پرینتر 3 بعدی کار کنم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0